Ul.Korunní 810/104, Praha-Vinohrady
+420 777 52 88 99

Bělení zubů

Hlavní » Služby » Bělení zubů

Bělení zubů je jedna z nejoblíbenějších a nejúčinnějších kosmetických procedur pro pacienty zubních klinik. A není divu! Pro většinu z nás krásné zuby rovná se především bílé zuby.

Moderní bělící systémy tuto práci perfektně zvládají a umožňují dosáhnout značného dlouhodobého efektu.

Účinnost a kvalita moderních bělících systémů je prověřená, a proto se pacient nemusí obávat nežádoucích účinků na zuby a dásně po bělení.

Veškeré postupy ordinačního bělení pracují na stejném principu: na povrch zubů se aplikuje gel, jehož základem jsou sloučeniny, pod vlivem kterých se uvolňuje kyslík z atomu. Nejúčinnějšími metodami bělení zubů jsou profesionální bělící procedury. Vedoucí postavení zaujímá klinické bělení ZOOM nebo BEYOND - nejznámější, nejoblíbenější a nejbezpečnější techniky v dnešní době. Bělící gel se aktivuje speciální fotodynamickou lampou.

Domácí bělení doporučujeme spíše k upevnění výsledků získaných po klinickém bělení. Hotový nebo předem vyrobený nosič se naplní bělícím gelem a nasadí se na zuby. První nasazení se provádí pod dohledem lékaře, další nasazení pacient aplikuje sám. Domácí bělení totiž není tak efektivní, aby se klient obešel bez bělení v ordinaci, chce-li dosáhnout výborného kosmetického efektu.

Naše klinika pracuje s bělícími systémy od předních výrobců a využívá profesionální techniky, které jsou klinicky a laboratorně stoprocentně ověřené.

Potřebujete vybělit zuby i vy?

Během života zuby podléhají stálému vlivu různých barviv, která jsou součástí potravin, nápojů, léků, tabáku a kosmetiky. Barviva se ukládají na povrchu skloviny a pronikají do tvrdých zubních tkání. Nezřídka se příčinou změny barvy stává trauma zubu nebo jeho endodontické ošetření (ošetření kanálů) a také narušení formování a zrání zubů (fluoróza, hypoplazie), dochází ke změně barvy i po užívaní tetracyklinových antibiotik (tetracyklinové zuby). Ve všech těchto případech doporučujeme vždy pouze profesionální bělení.

Kterou metodu vybrat?

Všechny profesionální techniky umožňují dosáhnout významného a trvanlivého efektu. Rozdíl mezi nimi je v době provádění a nákladech na léčbu. Například domácí bělení vyžaduje pravidelné nošení nosičů s gelem během 3 - 4 týdnů. Profesionálním bělením dosáhneme požadovaného výsledku během 1 - 3 návštěv. Je nutné objednat se k zubnímu lékaři, ten důkladně posoudí stav zubů a dutiny ústní a doporučí vám nejvhodnější postup bělení zubů.

Dávejte pozor!

BĚLIT SE MOHOU POUZE VLASTNÍ ZUBY! Výplně, fazety, keramické korunky mají zcela odlišnou strukturu a bělící technologie na ně nefungují. Proto, pokud jste se rozhodli mít světlejší zuby, mělo by předcházet bělení před stomatologickými úpravami chrupu (výplně, fazety apod).

Doporučení

Výsledek po ordinačním bělení zubů zůstává viditelný po dobu několika let, ale pouze tehdy, pokud budete dodržovat náležitou péči :

- pravidelná ústní hygiena, včetně každodenní péče

- profesionální čištění zubů v zubní ordinaci, aby se zabránilo tvorbě zubního plaku a zubního kamene

- odvykání kouření, jednoho z klíčových faktorů ztmavnutí skloviny

Bělení zubů je kontraindikované v případě, že se vyskytuje vysoká citlivost zubů, zubní kaz, poškození skloviny, v průběhu těhotenství a laktace a dále možnost alergických reakcí na součásti bělících prostředků. Při výběru způsobu bělení zubů se zubař opírá o lékařské indikace a kontraindikace k postupu, bere ohled na stav chrupu a přání pacienta, aby výsledek byl co nejlepší.