Ul.Korunní 810/104, Praha-Vinohrady
+420 777 52 88 99

Estetická stomatologie

Hlavní » Služby » Estetická stomatologie

Estetická stomatologoie se čím dál tím víc stává žádanou službou. Hlavním úkolem specialistů, kteří pracují v daném oboru, je pěkný estetický vzhled chrupu a jeho dokonalá funkčnost. Práce stomatologa se v těchto případech mnohdy podobá práci umělce. Naším cílem je, aby z křesla v zubní ordinaci vstal zdravý a šťastný člověk spokojený se svým vzhledem.

Uděláme vše, co bude v našich silách, aby Váš úsměv byl perfektní a bezchybný a také upravíme barvu, velikost, tvar a umístění jednotlivých zubů.

Při plánování a následné realizaci vašeho chrupu používáme matematické výpočty, které berou v úvahu výšku skusu, velikost zubů pacienta, tvar obličeje atd. Dosažení nejlepších výsledků umožňují diagnostické modely, moderní výplňové materiály a nejnovější technologie zubních náhrad.

Umělecká obnova zubů moderními výplňovými materiály

Vytvořit krásný přírozený úsměv, výrazně zlepšujicí nejen vzhled zubních řad, ale obecně celkový vzhled člověka, umožní umělecká obnova zubů. Estetická renovace zubů se provádí, je-li nutné změnit tvar nebo barvu zubu, odstranit velké mezery mezi zuby (diastema a tremy), upravit pozici zubu v zubní řadě, upravit polohu zubu při současném snížení výšky skusu u onemocnění čelistního kloubu aj.

Případ 1. Výměna neestetické plomby.

Případ 2. Estetická rekonstrukce předních zubů (bělení zubů, přímé viniry).

Umělecká restaurace zubů nevyžaduje značnou přípravu zubu, stejně jako při pokrytí korunkou. Proto není potřeba odstranit nerv. To znamená, že zub zůstane naživu s maximálním zachováním tvrdé tkáně.

Renovace zubů s nekazovými poškozeními (odřenina, eroze, klínovité defekty)

Často hodně problémů způsobuje poškození zubních tkání, které nesouvisí se zubním kazem. Poškození má různé příčiny, které vznikly buď před prořezáním zubů (hypoplazie, dysplazie, fluoróza, dědičné faktory, a jiné), nebo po prořezání (otěr, eroze, klinovité defekty atd).

Případ 3. Plnění ohnisek fluorózy.

Při poruše skloviny vzniknou na zubech neestetické skvrny, které se svou barvou výrazně odlišují od původního zabarvení chrupu. V souvislosti s postupnou ztrátou tvrdých tkání zubů s těmito poruchami se mění jejich barva a zaznamenáváme často zvýšenou citlivost zubů.

Při práci s tímto druhem poruch zjišťujeme na prvním místě příčinu onemocnění. Je li diagnostikována, začneme s léčbou, včetně uměleckého restaurování zubů s úpravou jejich tvaru a barvy. Zvláštní pozornost by měla být věnována dětem s nekazovým poškozením mléčných zubů, abychom zabránili rozvoji těchto lézí.

Renovace zubů po traumatu (odštěpky, praskliny)

Odštěpky, praskliny, odlupování, rozbité zuby jsou obvykle důsledkem mechanického zranění zubu. Takové trauma může být akutní(jako je pád, sportovní zranění), nebo chronické, získané jako důsledek špatných návyků (rozkousávání semínek, ořechů, držení objektu zuby, a pod.) nebo zvláštnosti profese (hudebníků, švadleny, atd.).

To vytváří špatný estetický vzhled, ale také je to často doprovázeno bolestí v zubu, odřením jazyka nebo tváře ostrými hranami zubů, traumatickou paradentózou (zánět tkání obklopujících zuby). Ale i když vám následky poranění zubů zjevně nevadí, neodkládejte návštěvu zubaře, a to zejména v případech, kdy existuje podezření na zlomeninu zubu. Včasná léčba zabrání dalším potížím.

Případ 4. Zlomenina korunkové části zubu- estetická renovace kompozitním materiálem (doplnění).

Případ 5. Zlomenina korunkové části zubu - úlomek přilepen speciální směsi.

Uzavření širokých mezer mezi zuby

Široké mezery mezi centrálními řezáky (diastema) nebo výrazné mezery mezi ostatními zuby (tremy) mají kromě nedostatku estetického charakteru řadu dalších důvodů, abychom jim věnovali zvláštní pozornost. Tak velké rozdíly mezi zuby můžou vést k poruchám v dikci a poruchám řeči. Existuje mnoho důvodů pro vznik trhlin: nevhodné připevnění uzdičky rtů, velikost zubů v nesouladu s velikosti čelisti, anomálie skusu a tvaru zubů a jiné.

Můžeme snadno vybrat pro vás nejlepší a nejméně obtěžující možnost estetické renovace, abyste byli se svým vzhledem spokojeni a aby váš chrup byl dokonale funkční.

Případ 6. Uzavření mezer mezi zuby kompozitními materiály (doplnění).

Oprava zubů po ošetření kořenových kanálků

Po plnění kanálků je často nutné obnovit barvu a tvar zubů. Zuby obvykle ztmavnou nebo ztratí tvrdé tkáně. V takových případech doporučujeme u předních zubů intrakanální bělení (případ 2.) a následně obnovu zubu s využitím intrakanálních sklolaminátových čepů pro zvýšení pevnosti. Takovým způsobem, estetická stomatologie i po ošetření kořenových kanálků zubů vrátí v příštích letech nejen krásu, ale také zdraví.

Estetická renovace chrupu fazetami

Fazeta (veneer) je vrstva materiálu, která se umisťuje na zub s cílem zlepšit jeho vzhled, nebo k ochraně povrchu zubu před poškozením. Vytváření porcelánových fazet patří k špičkovým technologiím ve stomatologii. Při jejich výrobě se používají nejmodernější stroje a materiály.

Podstatou metody je, že na předem ošetřený zub se přikládají tenké porcelánové destičky (tloušťky 0,3 až 0,5 mm), ty se poté upevňují cementem. Díky tomu je možné dosáhnout krásný kosmetický efekt: fazeta je schopná poskytnout zubu dokonalý tvar a barvu. Zub s hotovou fazetou snese velké zatižení.

Při realizaci je nutná konzultace se zkušeným stomatologem, který vám nabídne nejlepší řešení vašeho problému. Při výběru přihlédne k vašemu zdravotnímu stavu a bude respektovat i vaše přání.

V práci využíváme nejlepší současné materiály a technologie. Abychom dosáhli co nejlepšího vzhledu vašeho chrupu, používáme matematické metody, které nám pomohou vytvořit optimální tvar zubů, výšku skusu apod.

Váš ideální úsměv může být výsledkem práce více specialistů (endodontisty, chirurga, ortodontisty, technika aj.), které přizveme, pokud to bude nutné. Celou práci vede a organizuje vždy jen jeden lékař.

Při vytváření nového chrupu a tím i vzhledu nezáleží jen na technické zdatnosti stomatologa, ale i na jeho estetickém až uměleckém cítění. Jeho práce na vašem chrupu se dá přirovnat k práci umělce.