Ul.Korunní 810/104, Praha-Vinohrady
+420 777 52 88 99

Provizorní korunky

Hlavní » Provizorní korunky

Provizorní korunky mají obrovský význam. Jsou nutným mezičlánkem při výrobě zubních náhrad. Chrání zuby připravené k protetice nebo pro přechodnou léčbu.

Plní pro nás řadu důležítých funkcí:

Zachovávají původní polohy zubů, což je velice důležité. Upevňují obroušené zuby a zabraňují jejich posunu. To znamená, že postavení zubů v den otiskování i za týden, kdy nasadíme stálou protézu, bude zcela stejné díky fixaci protézou dočasnou. Stálá náhrada pak "sedí" s maximální přesností a s minimální vrstvou cementu, která garantuje její trvanlivost.

Plní estetickou funkci, skrývají estetické vady, kterým se, bohužel, v protetice nedá vyhnout a schovávají před cizími mezistupně léčby.

Chrání obroušené zuby před agresivními vnějšími vlivy, tepelnými, chemickými, mikrobiálními. Při správném broušení zuby zůstáváji vitální, nervy se neodstraňují.

Formují dásňové lože v oblasti protézování. Následně to zlepšuje přizpůsobování definitivní korunce.

Zvyšují komfort, protože umožňují pacientovi přijímat potravu normálně.

Existují dva způsoby výroby provizorní korunky: přímý - hned na návštěvě u lékaře (přišli jste se zuby a odešli se zuby) a nepřímý (zhotovuje se předem v zubní laboratoři). Nejčastěji se vyrábí z plastu nebo kompozitních materiálů.

Po každé návštěvě zubního lékaře odejdete se sadou provizorních korunek, přizpůsobených aktuální situaci.